२० साउन २०७७ , मङ्गलबार

सरकार गुहार्दै स्रष्टा

माघ १३ गते गीतकार, गायक तथा सङ्गीतकारको समूह प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीलाई भेट्न बालुवाटार पुग्यो । त्यसमा प्रेमध्वज प्रधान, यादव खरेल, किशोर गुरुङ, सत्यराज आचार्य, स्वरुपराज आचार्य, लक्ष्मण शेष, पारस मुकारुङ, जेबी संयोगी घले, अष्ट लामा, राजन इशान तथा गीतकार सङ्घ नेपालका अध्यक्ष चूडामणि देवकोटा, महासचिव वसन्त बित्यासी थापा थिए । उनीहरुले आफूहरु म्युजिक कम्पनीहरुबाट ठगिएको प्रधानमन्त्रीसमक्ष गुनासो गरे । ‘स्रष्टाहरु म्युजिक कम्पनीहरुबाट कसरी ठगिइरहेका छन् ?’ यसबारे गीतकार यादव खरेलले कार्यपत्र नै प्रस्तुत गरे ।

केही म्युजिक कम्पनीले लामो समयदेखि गरिरहेको प्रतिलिपि अधिकार हनन् र बौद्धिक शोषणको विषय स–प्रमाण आफ्ना अघिल्तिर प्रस्तुत गरेपछि प्रधानमन्त्री ओलीले सकारात्मक प्रतिक्रिया मात्रै दिएनन्, भक्तराज आचार्य र प्रेमध्वज प्रधानका गीत आफूले जेलमा बस्दा सुन्ने गरेको र उहाँहरु नै प्रतिलिपि अधिकार हनन्को चपेटामा परेको भन्दै सत्यतथ्य खोजबिन गरी दोषीलाई जरिबाना गरिदिने वचन दिए ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *